Adwokat kościelny Warszawa

RAFAŁ KORNAT
doktorant prawa i prawa kanonicznego

Kancelaria prawa kanonicznego i prawa Kornat znajduje się w Warszawie od 2008 roku, adres naszej kancelarii : ul. Grzybowska 87 – 00-844 Warszawa. Współpracujemy z sądem Metropolitalnym w Warszawie, występując, jako adwokat kościelny. Przez 13 lat prowadzimy sprawy o nieważność małżeństwa kościelnego – błędnie określane, jako rozwód kościelny.

Porada prawna online

Jako adwokat kościelny w Warszawie oferuje Państwu spotkanie osobiste lub poprzez platformy elektroniczne typu „Skype” (porada prawna online).

Sąd Metropolitalny w Warszawie

Diecezja Warszawska jest jedną z pierwszych diecezji, gdzie jako kancelaria prawa kanonicznego rozpoczęliśmy swoją działalność związaną z inicjowaniem procedury kanonicznej z zakresu nieważności małżeństwa w Kościele katolickim. Sąd Metropolitalny w Warszawie, przyjmuje bardzo dużo spraw o nieważność małżeństwa kościelnego, w związku z tym czas oczekiwania na przyjęcie skargi powodowej może przekroczyć 30 dni.

Sąd Metropolitalny w Warszawie znajduje się przy ulicy Nowogrodzkiej 49 – sąd kościelny przyjmuje interesantów również w soboty.

Unieważnienie małżeństwa w Warszawie

Jako adwokat kościelny występujący w Warszawie, rozpoczynając proces kościelny w sądzie kościelnym w Warszawie, zapewniam Państwu pełną obsługę prawną związaną z działalnością procesową adwokata kościelnego. Działalność procesowa na samym początku współpracy z klientem polega na analizie problematyki małżeńskiej w zakresie możliwości udowodnienia zasadności prowadzonej sprawy w oparciu o konkretny tytuł prawny, który dotyczy przyczyn nieważności małżeństwa kościelnego. Rozpoczynając proces kościelny składamy skargę powodową do sądu kościelnego w Warszawie, który to sąd zadecyduje czy proces jest zasadny. W momencie, kiedy otrzymamy dekret przyjęcia skargi powodowej, decydujemy się na dalszą współpracę z klientem. Sąd kościelny ma prawo odmówić przyjęcia skargi powodowej, jeśli uzna, że skarga powodowa nie określa właściwej problematyki, którą będzie można udowodnić w dalszym procedowaniu. Otrzymując dekret informujący o odrzuceniu skargi powodowej, mamy prawo odwołać się od decyzji sądu kościelnego.

Kiedy nieważność małżeństwa kościelnego?

Jako adwokat kościelny zalecam, aby nie posługiwać się definicjami niewłaściwymi : sformułowania; rozwód kościelny, nieważność małżeństwa czy też unieważnienie ślubu kościelnego sugerują, że sakrament małżeństwa jest rozerwalny lub można go „unieważnić”. Sakrament małżeństwa kościelnego jest ważny dopóki nie udowodnimy w sądzie, że jego zawarcie było od samego początku działaniem „wadliwym prawnie”.

W kodeksie prawa kanonicznego mamy określone wszystkie sytuacje prawne ( w postaci przesłanek procesowych), na podstawie których można stwierdzić nieważność małżeństwa kościelnego. Prowadząc sprawy o nieważność małżeństwa w Warszawie, czasami Klient zadaje dość powszechne pytania typu, „jak można uzyskać rozwód kościelny” lub „jakie są przyczyny rozwodu kościelnego”. Wszystkie kwestie związane z procesem kościelnym w Warszawie wyjaśniam w trakcie konsultacji osobistej lub osobistej w loku kancelarii w Warszawie. Przyczyny nieważności małżeństwa są opisane dosyć ogólnie w kodeksie prawa kanonicznego, dlatego znajomość prawa kanonicznego jest niezbędna do tego, aby właściwie opisać i zinterpretować problematykę małżeńską. Prowadząc procesy kościelny w Warszawie od 13 lat, zapewniam Państwa, że prowadzony proces kościelny w Sądzie Metropolitalnym w Warszawie, będzie oparty na doświadczeniu i profesjonalizmie adwokata kościelnego.

W sprawach o stwierdzenie nieważności zalecamy przestrzeganie określonych zasadach:

  • skorzystanie z porady prawnej, udzielonej przez adwokata kościelnego ( spotkanie osobiste w naszej kancelarii w Warszawie najczęściej trwa około 2 godzin)
  • prowadzenie procesu kościelnego z udziałem adwokata kościelnego (od samego początku do zakończenia postępowania lub przynajmniej skorzystanie z porady prawnej na każdym etapie postępowania kościelnego.

Proces kościelny

Postępowanie procesowe w sądzie kościelnym w Warszawie może trwać około 1.5 roku do dwóch lat – nie dotyczy procesu skróconego. Proces kościelny, który prowadzony będzie w sądzie kościelnym w Warszawie np. z Kan 1095 n.3 – niezdolność natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich; będzie rozszerzony o badanie psychologiczne. Po przesłuchaniach stron i świadków; świadkowie mogą być przesłuchania w diecezji swojego zamieszkania, bez konieczności osobistego stawienia w sądzie metropolitalnym warszawskim. Jako adwokat kościelny zalecam, aby świadkowie, jak i strony w miarę możliwości stawiły się osobiście w sądzie kościelnym w Warszawie, ponieważ osobisty kontakt z sędzią prowadzącym postępowanie jest bardzo istotny w kontekście prowadzonego postępowania. Konsultacja z biegłą psycholog również odbywa się w sądzie metropolitalnym Warszawskim, jednak tak, jak w przypadku stron lub świadków, można wnioskować o konsultację z biegłą w diecezji swojego zamieszkania. Prowadzone postępowanie kanoniczne jest oparte o system działania procesowego opartego na braku jawności postępowania do momentu publikacji akt, która odbywa się w sądzie kościelnym warszawskim. W momencie, kiedy proces kościelny obsługuje adwokat kościelny – może skorzystać z prawa okazywania akt na każdym etapie sądowym, czyli adwokat kościelny w każdym momencie postępowania procesowego w sądzie kościelnym w Warszawie – ma prawo przejrzeć akta procesowe. Adwokat kościelny z poza diecezji warszawskiej, posiada prawo do złożenia wniosku w sądzie kościelnym w Warszawie, aby sąd wysłał akta do sądu kościelnego innej diecezji niż diecezja warszawska.

Kancelaria Prawa Kanonicznego w Warszawie

Nasze biuro kancelarii prawa kanonicznego znajduje się w Warszawie w związku z tym faktem – etap publikacji akt odbywa się zawsze w sądzie metropolitalnym warszawskim. Jako adwokat kościelny występujący w Warszawie – dotyczy zawsze sądu kościelnego przy ul. Nowogrodzkiej 49, mam możliwość przeprowadzenia Państwa postępowania kanonicznego z pełnym udziałem procesowym. Występując w innych diecezjach, również dojeżdżam do sądu kościelnego jeśli istnieje taka potrzeba. Proszę pamiętać, że publikacja akt może odbyć się w diecezji innej niż prowadzone postępowanie kanoniczne.

Zainicjowany proces kościelny o nieważność małżeństwa kościelnego w Warszawie, prowadzimy po podpisaniu umowy o obsługę prawną, jako adwokat kościelny.

Tel. + 48 502 863 698 

                                poczta@kancelariaprawna-kornat.pl

  • Adwokat kościelny WARSZAWA 
  • ul. Grzybowska 87
  • 00-844  Warszawa
  • Pn. – Pt. 9-18
 
 

Rzetelna Firma

 

NIP: 5632180938
REGON: 060386719

Adwokat Kościelny Warszawa